Audioteka

Dobrze opowiedziane historie.


Lecton by nie powstał, a pomysł zostałby tylko pomysłem gdyby nie Marcin Beme, prezes Audioteki. Nie zastanawiał się ani sekundy nad tym czy warto zainwestować w coś tak niekomercyjnego. Wystarczyła wizja.

Audioteka to mobilna platforma oferująca dostęp do audiobooków. Zajmujemy się książkami i ich dźwiękową interpretacją. Łączymy kulturę i technologię – tworzymy dedykowane aplikacje na mobilne urządzenia, których nasi użytkownicy używają na co dzień. Audioteka działa przez serwis www, aplikacje mobilne na smartfony, tablety, samochody i tzw. wearables.

Dzięki bliskiej współpracy z wydawnictwami Audioteka stworzyła największą cyfrową księgarnię audiobooków w Polsce. W swojej kolekcji mamy m.in. cykl Lemoteki – kompletne dzieła Stanisława Lema w wersji audio (planowane ukończenie cyklu już na początku 2016 roku) oraz superprodukcje, w których ponad stu najznakomitszych aktorów wciela się w role postaci z książek, z efektami dźwiękowymi i dedykowaną ściężką muzyczną, a całości nadaje kształtu reżyser.

W formie superprodukcji zrealizowane zostały : „Karaluchy”Jo Nesbø, „Gra o tron” George R.R. Martin, „Niezwycieżony” Stanisław Lem, „Blade runner. Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?” Phlip K. Dick,„Narrenturm” i „Boży bojownicy” Andrzej Sapkowski, „Błękitna Pustynia” Rafał Molenda oraz „Święty Chaos” Cezary Harasimowicz.


www.audioteka.pl

www.audioteka.com/about