Słowo o Nas

Jesteśmy magazynem patronującym kulturze.


 

Pracując nad Lectonem chcieliśmy stworzyć miejsce na dialog o literaturze, kinie, teatrze, muzyce, sztuce. Ale też podróżach, smakach i spędzaniu wolnego czasu.  W skrócie – o świecie, z którego zbudowane są audiobooki.

Stanisław Lem jest naszą największą inspiracją. Nie dość, że przewidział lektany, czyli współczesne audiobooki już w latach 60., to swoją twórczością wywarł wpływ na ogromną ilość ludzi. Lecton zawdzięcza pisarzowi swoją nazwę.

Lecton jest też dostępny w pięknej, papierowej wersji. Jest to limitowana edycja sześciuset egzemplarzy, które nie są przeznaczone do sprzedaży. Rozsyłamy je do osób i instytucji związanych z kulturą oraz udostępniamy w miejscach, które są bliskie naszej estetyce, każdy chętny może zabrać Lectona do domu.


Lecton jest dostępny w:

WARSZAWA

Zachęta, Plac Małachowskiego 3

Instytut Teatralny, Jazdów 1

Teatr Rozmaitości, Marszałkowska 8

Kino Muranów, Generała Andersa 5

KRAKÓW

Księgarnia Ha!art,  Plac Szczepański 3a

Pracujemy nad dostępnością Lectona w innych miastach, osoby zainteresowane zaopiekowaniem się naszym magazynem prosimy o kontakt na dystrybucja@lecton.pl.


 

Lectona tworzą:

REDAKTOR NACZELNA
Marta Dudź

REDAKTORZY
Aleksandra Paszkiewicz, Adrian Piasecki

LOGOTYP, PROJEKT ORAZ SKŁAD MAGAZYNU:
Olga Wolska

WSPÓŁPRACUJĄ
Monika Bąk, Paulina Domagalska, Paulina Drzastwa, Adam Golec, Zofia Krawiec, Martyna Mietlicka, Anna Rejman, Olga Wolska, Aleksandra Szmigiel-Wiśniewska

OPRACOWANIE STRONY WWW:
Mariola Kasznicka

WYDAWCA
Audioteka Poland Sp. z o.o.
ul. Konstruktorska 12
02-673 Warszawa

PREZES AUDIOTEKI
Marcin Beme