Inspiracje  /  Filip Pągowski dla Drake’a

Jedna z najnowszych prac Filipa Pągowskiego, mieszkającego w Nowym Jorku uznanego na całym świecie polskiego artysty grafika, to projekt okładki singla dla kanadyjskiego rapera Drake’a, jednej z najjaśniejszych gwiazd muzycznego mainstreamu.

CZYTAJ DALEJ

Kolekcje  /  Wiesław Adamski

Artysta rzeźbiarz. Jego pracownia jest otwarta dla wszystkich i dla wszystkich ma wiele historii do opowiedzenia. A zna ich sporo. Wystarczy powiedzieć, że studia na ASP kiedyś wiązały się z dużo barwniejszym życiem niż dzisiaj. Jego prace znajdują się m.in. w galerii Erazma w Rotterdamie, Galerii Sztuki w Rawennie czy w Muzeum Narodowym w Warszawie. Lista wszystkich dzieł, które Wiesław Adamski uważa za najważniejsze zdaje się nie mieć końca, więc według zasady „kto pierwszy, ten lepszy” przedstawiamy cztery dzieła sztuki, które wymienił na początku naszej rozmowy.

CZYTAJ DALEJ

Sylwetki  /  Edgar Degas

Za życia niedoceniony i zapomniany, dzisiaj uznawany za jednego z największych malarzy końca XIX wieku. Każdy artysta w swojej twórczości jest zafascynowany kilkoma wybranymi tematami, które bierze na swój warsztat i stara się je zgłębić. Często przypominają one bardziej obsesje niż świadomie wybraną ścieżkę kariery.
CZYTAJ DALEJ

Sztuka  /  Wojciech Bąkowski

Wojciech Bąkowski jest artystą, którego otacza aura tajemniczości. Znany jest ze swojej lakoniczności zarówno w sztuce jaki i w codziennym sposobie bycia. Mimo młodego wieku ma już rzesze fanów i naśladowców. Obok tak charakterystycznego artysty nie można przejść obojętnie.

CZYTAJ DALEJ