Inspiracje  /  Filip Pągowski dla Drake’a

Jedna z najnowszych prac Filipa Pągowskiego, mieszkającego w Nowym Jorku uznanego na całym świecie polskiego artysty grafika, to projekt okładki singla dla kanadyjskiego rapera Drake’a, jednej z najjaśniejszych gwiazd muzycznego mainstreamu.

CZYTAJ DALEJ

Muzyka  /  Wojtek Mazolewski – muzyka to wolność

Jeden z najbardziej znanych współczesnych polskich jazzmanów. Kompozytor i multinstrumentalista, od lat porusza się na styku wielu płaszczyzn, trendów i stylów. Twórczość tego niezwykle płodnego artysty wykracza poza zwyczajne nagrywanie płyt, wchodząc w inne dziedziny, takie jak muzyczne ilustracje filmów, spektakli teatralnych i audiobooków. Punktem wyjścia do naszej rozmowy o słuchaniu miast i procesach twórczych, jest ścieżka dźwiękową m.in. do kryminału Jo Nesbø pt. „Karaluchy“. W trakcie pracy nad muzyką, wyjechał z ekipą do Bangkoku, gdzie toczy się akcja powieści.

CZYTAJ DALEJ

Muzyka  /  Emika

Ema Jolly, znana w muzycznym świecie jako Emika, artystka o czeskich korzeniach, kompozytorka, producentka, sound designer, wokalistka i performerka. Wychowana w Bristolu, była świadkiem narodzin dubstepu, imprezując z legendami tej sceny, Pinchem i Malą. Po przeprowadzce do Berlina, światowej stolicy techno, związała się z kultowym klubem Berghain.
CZYTAJ DALEJ